Події

Пошук

Додаткова інформація

Previous Next

Свято рідного села Сіянці

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Українське село колоритне та яскраве, в кожного своя історія, свої традиції, свої улюблені свята. 28 серпня Сіянці скликали до себе гостей: близьких і далеких, тих хто народився тут, виріс, тих хто в цьому селі живе й працює, і тих, кого доля, звивистими шляхами, завела далеко від рідного порогу, адже День села – це свято спільне для всіх, хто називає це село рідним домом. І ось о 16-й годині, в радісному передчутті приємних емоцій, усі займають місця у глядацькій залі. На сцену виходять ведучі Наталія Васькевич і Марина Шульгун та оголошують про початок концерту.

Першим зі святом  усіх привітав сільський голова – Володимир Фурманчук, адже не секрет, що окраса будь-якого села, головне багатство та найбільша гордість – це його люди. І саме людям, простим, здавалося, звичайним, але водночас мудрим, сильним, добрим, працьовитим, цього дня була найбільша шана та приємні подарунки.

Розпочинаючи будь-яку важливу справу, ми звертаємось до Бога і просимо: «Господи допоможи!». Тож до слова запросили протоієрея, настоятеля Свято-Георгіївського храму отця Василя Гончарука. Він розповів про свій духовний шлях в цьому селі та разом із громадою попросив у Всевишнього, аби в кожній оселі села та в кожному серці запанував мир, злагода та благополуччя.

До усіх присутніх з вітальними словами звернувся в.о. голови Острозької районної державної адміністрації Іван Сопіга, побажав міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій. Щоб кожен наступний день був зігрітий теплом, повагою та порозумінням рідних і близьких. Також Іван Сергійович передав подарунок у сільську раду та  нагородив грамотою Острозької районної державної адміністрації за сумлінну добросовісну працю, активну участь у суспільному та культурному житті села Фурманчук Інну Михайлівну(завідуюча клубом с. Сіянці) та Сербін Марію Хомівну (завідуючу публічно – шкільною бібліотекою с. Сіянці). До привітань долучилась начальник відділу культури і туризму Острозької  районної державної адміністрації Марія Кузьміньчук та вручила грамоти начальника відділу за активну участь у суспільному і культурному житті села, збереження і примноження національного мистецтва нагородила Простопчук Оксану Павлівну та за активну участь у культурному житті села, збереження і розвиток театрального мистецтва – Федчук Марію Пилипівну (керівника драматичного гуртка клубу с. Сіянці). Добра та миру, злагоди в родинах та достатку побажав жителям села директор ДП «Острозький лісгосп», депутат Рівненської обласної ради Михайло Крук та подарував мотокосу.

 

Про історію рідного краю розповідала протягом усього заходу Марія Федчук. Друга світова війна залишила глибокі рани на землі України. З серпня 1941 року до січня 1944 року село Сіянці перебувало під німецькою окупацією. 98 чоловіків з села пішли на війну, 38 з них додому не повернулися. Серед односельців є люди – свідки страшної трагедії 20 століття. Тринадцятирічною дівчинкою забрали на роботу у Німеччину Анастасію Юхимівну Савчук та 19-ти річного Василя Івановича Васькевича. Бувши зовсім юною Настуся працювала на заводі в Німеччині на рівні з дорослими жінками. Коли організовували на підприємстві концерти, Анастасія часто декламувала свій улюблений вірш Шевченка «Нащо мені чорні брови», який прозвучав у записі і на святі рідного села.  Згодували з пошаною людей – земляків, які творили історію, були безпосередніми учасниками знакових подій, які ціною власного життя і здоров’я ліквідовували помилки тоталітарного режиму, війна в Афганістані, заколот в Чехії, революцію в Кубі. І всюди, так звана «братня» допомога Союзу, яка обернулася тисячами втрачених життів і поламаних долей. Ростислав Олексійович Марисюк - учасник бойових дій кубинської революції з 1962 по 1963 роки. Ліквідація наслідків Чорнобильської трагедії. Василь Семенович Жук, був  її безпосереднім ліквідатором – борцем з страшним, невидимим ворогом – радіацією.

Словами не передати тієї вдячності, яку разом з подарунками адресували героям сьогодення – учасникам антитерористичної операції: Володимиру Парфенюку, Ігорю Попчуку, Олександру Лазачуку, Олександру Коцюбайло, Івану Сакідону, Руслану Спічаку, Артуру Демчуку, Василю Рудику.  Нині на контрактній основі в армії України перебувають Ігор Коханський та Дмитро Німко. У лавах Збройних Сил України проходять військову службу юнаки-односельці: Вадим Жук, Михайло Фурманчук, Валентин Боіштяну, Олександр Уткін.

Віншували багатодітну сім’ю Попчуків, іменинників: Ольгу Карпюк, Володимира Кроху, Наталію Онух, Ольгу та Віталія Федчуків – наймолодше подружжя. Кланялися найстаршій жительці Анастасії Логвинівні Мощук і вітали наймолодшого Марка Шлапака. Згадали про подружжя, які в парі прожили 25 років. Срібне весілля відсвяткували: Наталія та Володимир Леляхи, Світлана та Сергій Шави. Розповідали і про спортивні досягнення села – Сидорчук Петро Сергійович – 15-ти разовий чемпіон з лижних гонок літного та зимового поліатлону, 10-ти разовий чемпіон України із зимового поліатлону, багаторазовий призер з перерахованих видів спорту, «Гордість Острожчини – 2015»

Також на святі були присутні місцеві поети Олесь Ундір та Зоя Стрихарчук-Шустова, які порадували глядачів своєю творчістю. Своє мистецтво усім глядачам дарували: жіночий вокальний ансамбль,  вокальне тріо(Оксана Простапчук, Лариса Сніщук, Ніла Коханська), квартет (Сорочинська Оксана, Павлюк Марина, Віта Попчук, Марія Захарчук), дуети( Настя Мельничук та Саша Гулюк, Еліна Кузнецова та Катерина Степанишина), солісти Світлана Новіцька, Віта Гордійчук, Зоя Стихарчук.

На завершеня з вітальним  слова звернувсявся земляк Віктор Івановича Юзепчук – депутат Рівненської обласної ради, прекрасний дитячий лікар і турботлива людина, яка дбає про долю рідного села. Подарунком від Віктора Івановича були виступи народного аматорського хору «Горинь» Рівненського міського Палацу культури «Текстильник»(керівник Михайло Назаренко), зразкового аматорського ансамблю танцю «Лада», український гумор від Володимира Заболотного.

Ще перед початком дійства у приміщенні бібліотеки була організована виставка робіт майтрів-вишивальниць Наталії Васькевич та Віри Старик «Два кольори», яку підготувала завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с. Сіянці Марія Сербін. Поруч – виставка архівних документів про село, які продемонструвала начальник архівного відділу Острозької районної адміністрації Тетяна Ковальчук.

 

Висловлюємо щиру вдячність усім спонсорам та меценатам, які долучились до організації та проведення заходу. Сподіваємось, вражень та приємних емоцій вистачить ще на довго, а чудові спогади спонукатимуть до того, щоб наступного року День села в Сіянцях організували ще краще.

Про нас

Веб-сайт Відділу культури і туризму Острозької районної державної адміністрації.

Наші партнери

Корисні посилання

Search