село Болотківці

Previous Next

Бібліотека села Болотківці

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Бібліотека в селі Болотківці утворилася в І947 році. Тоді вона називалася  «хата-читальня», бо була розміщена в сільськхй хаті. Перша хата- читальня в селі Болотківці була в оселі Парфенюка Івана Андрійовича, який і завідував бібліотекою. Після Парфенюка І. А завідувати хатою- читальнею став Ліщенко Володимир. В 1950 році завідувала бібліотекою дівчина Фаня, вже в оселі Свириди Надії Данилівни, а потім завідував Сулима Денис Тимофійович.  На той час книги були розміщенні в двох домашніх шкафах, в яких були поробленні полиці. Тоді їх налічувалось до 600 книг і брошур. Всю літературу доставляли з районного центру м.Острог за 17 км. Брошури були на різноманітну тема­тику, як наприклад "Блокнот агітатора" і сільськогосподарські. Це були місячні брошури. Через місяць вони втрачали свою актуальність. Привозили з Острога газети і журнали: «Правда», «Известие», районку, «Сталінський шлях», «Перець», «Крокодил», «Огонек». В 1955 році бібліотеку було перенесено в приміщення старої контори. Тут також був і клуб. В 1960 році бібліотека була перенесена в приміщення старої школи. Там також розмістили фельдшерсько-акушерський пункт. На той час у бібліотеці працювала жителька міста Острога Бондар Антоніна, яка працювала до 1975 року. На сьогоднішній день бібліотека розташована  на тому ж самому місці. Завідує бібліотекою Наталія Новоградська.

 Бібліотека завжди була збирачем,хранителем і дослідником творів друку-вічних памяток писемності,а її служителі-вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь

І як приклад, мені хочеться розповісти про жінку,яка 35 років присвятила сумлінній праці на посаді-бібліотекар.

Валентина Василівна Тоненчук розпочала свою трудову діяльність з 1975 року у селі Болотківці, де і пропрацювала до 2010року. Як розповідає Валентина Василівна роботи на той час було дуже багато, потрібно було обслуговувати читачів,організовувати різні заходи, ознайомлювати працівників колгоспу, тракторної бригади,ланки з періодичними виданнями, брошурами, новими надходженнями, та вона з радістю виконувала свою роботу. Сьогодні Валентина Василівна на заслуженому відпочинку і досі є користувачем бібліотеки адже дуже любить читати книги і радіє новим надходженням,бо всі книги які є у бібліотеці вона прочитала.

© 2016 Відділ культури, молоді та спорту Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search