село Білашів

Previous Next

Бібліотека села Білашів

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Бібліотека с. Білашів була заснована 1950 р., яка називалася " Хата читальня", її завідуючою була Безугла Марія Іванівна.

З розповідей старожилів , вчительки Тертичної Людмили Григорівни називали бібліотеку "Хата - книжка", яка була розташована в сільській хаті господарства Шпака Івана. Нараховувалося до 500 екземплярів книг.

В 1957 році "Хату-читальню" було перенесено в глибинку села в приміщення сільської Ради , якій було виділено крайню маленьку кімнату. Завідуючим бібліотекою був Шостак Іван.

В 1967 році приймає бібліотеку Парфенюк Галена Микитівна. На цей час "Хата-читальня " була перейменована на бібліотеку. Книжковий фонд поповнювався дуже успішно і нараховував до 4000 примірників художньої літератури. У цьому ж році було побудовано красивий сільський Будинок Культури , в якому  розмістили і  бібліотеку.

В 1976 році завідуючою бібліотеки призначено Макарук Ганну Андріївну, яка пропрацювала в бібліотеці майже 30 років, при цьому доглянувши і зберігши велике надбання людське-книжковий фонд.

Найяскравішими роками у розвитку бібліотеки були 1986 рік по 1992р. У бібліотеку надходило 800-900 книг в рік.

З 1993 року почався занепад культури, в тому числі і бібліотечної системи. За ці роки надходило у бібліотеку від 10 до20 книг. Бібліотека не опалювалася, що привело до високої вологості, яка негативно вплинула на стан книг.

У 2002 році в вересні проведено реорганізацію бібліотек, тобто з'єднання роботи і фондів бібліотек, що покращило якість обслуговування користувачів Публічно-шкільної бібліотеки. Бібліотекарем тоді працювала Штундер Тамара Петрівна.

З 2007 року публічно-шкільна бібліотека розташована в приміщеннях Сілської Ради та школи і підпорядкована Осторозькій ЦСПШБ.

 На даний момент бібліотека обслуговує 525 користувачів,  них 106 учнів НВК «Білашівська ЗОШ І-Ш ст..-дитячий садок». В бібліотеці  нараховується   11075 екземплярів друкованої продукції ,з них 8955 книг, 158 журналів та 1950 шкільних підручників. Гарантується вільний доступ до фонду бібліотеки. Завідує біблі­отекою Тимощук  Катерина  Вікторівна.

© 2016 Відділ культури, молоді та спорту Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search