ансамбль «Джерело»

Народний аматорський ансамбль «Джерело» с. Плоска

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

керівник народного аматорського ансамблю народної пісні «Джерело» 
Кравцов Олександр Антонович

Народний аматорський ансамбль «Джерело» було створено в 2007 році. Ціллю створення колективу було популяризація української народної пісні, відродження духовної спадщини українського народу та його традицій. За роки своєї творчої діяльності колектив приймав участь в багатьох концертах, фестивалях, конкурсах, творчих вечорах, тематичних та театралізованих заходах, які проводились сільським будинком культури, місцевою школою, районним будинком культури, культурними закладами інших сіл району, а також за межами Острозького району та Рівненської області. Це: «Фестиваль працівників нафтової та газової промисловості» у м. Львів, вшанування пам’яті героїв Крут Чернігівська обл., фестиваль «Диво світу» м. Нетішин, Хмельницької обл.

Ансамбль «Джерело» є постійним учасником Всеукраїнського фестивалю колядників і щедрівників в Острозькій Академії, частими є виступи колективу на сцені Острозького районного будинку культури. Участь в концертах до Дня Незалежності України, фестивалях колядок і щедрівок, святі духовної музики і співу «Великодні дзвони», концерті, присвяченому відзначенню 1025- річчя хрещення Руси-України, районному святі «Повстанської пісні» - с. Мощаниця. Дарували свою пісню учасники колективу на районному і обласному святах «Урожаю». Оплесками вітали колектив глядачі Рівненського обд.муз.драм.театру під час творчого вечора письменника П.Кралюка, лунала повстанська пісня в актовій залі Народного Дому м. Рівного, коли вшановували пам'ять художника Ніла Хасевича, а також на центральній площі міста під час відзначення річниці створення УПА.

Ансамбль «Джерело» тісно співпрацює з самодіяльним композитором, який народився в с. Хорив Острозького району, Миколою Соколиком. В творчому доробку колективу з’явилася пісня цього автора «Тернова хустка». Також Микола часто запрошує ансамбль на свої творчі вечори в м. Нетішин.
Найбільше виступів колективу було, звичайно, у своєму рідному селі Плоске, адже він приймає участь у всіх масових заходах, які проводяться на сценах будинку культури, та школи. «Фестивалі колядок і щедрівок», «Шевченківські свята», «Дні Матері», «Дні Незалежності України», мітинги та панахиди біля пам’ятника загиблим односельчанам, Вечори, присвячені «Дню народження УПА».

Репертуар ансамблю дуже різноманітний. Основою, звичайно є українська народна пісня. Також є пісні українських композиторів. Особливе місце займають пісні на вірші Т.Г.Шевченка, повстанські пісні.

Ансамбль «Джерело» є основою церковного хору. В його репертуарі багато духовних творів відомих композиторів, а також колядки і щедрівки. Твори виконуються в чотириголосому викладі без музичного супроводу. На основі ансамблю створено чоловічий квартет та жіноче тріо. Учасники колективу не мають спеціальної музичної освіти, але любов до пісні та працелюбність дає змогу підтримувати репертуар на належному професійному рівні.

© 2016 Відділ культури, молоді та спорту Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search