село Почапки

Бібліотека села Почапки

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Перша письмова згадка про село належить до 1478 року. Історія бібліотеки с. Почапки розпочинається в 50-х роках. Перша бібліотека була розміщена в одній кімнаті разом з конторою колгоспу і називалася хата-читальня. Завідувала нею Лебідь Марія Василівна. Фонд бібліотеки був дуже мізерний. В основному була дитяча та суспільно-політична література.

Згодом бібліотеку перенесли в інше приміщення, просторніше. Фонд бібліотеки поповнювався з державною бюджету. Завідувала бібліотекою Грабоус Євгенія. У 60-х роках завідувала бібліотекою Панюк Тетяна. Бібліотека розширювалася і поповнювалася новою літературою. Були створені пункти видачі на хуторі Баранівка та Мар’янівка.

В 1968 році було відкрито новий Будинок культури куди перенесли і бібліотеку. З 1974 року бібліотекою завідувала Яроцька Ганна Філімонівна. У 1978 році всі бібліотеки району було об’єднано в єдину централізовану бібліотечну систему і Почапківська бібліотека стала 27 філіалом централізованої системи. З приходом централізації було покращено роботу з доставки нової літератури. На той час бібліотека допомагала політкабінету, комсомольській партійній організаціям, товариству «Знання» в підборці літератури та проведенні лекцій, політінформацій, бесід, зустрічі з передовиками сільського господарства, організовувались літературні вечорі, проводились огляди літератури, читацькі конференції.

За часів Незалежності України бібліотека працює над впровадженням інноваційних форм масової роботи, виховує у користувачів за допомогою книг шанобливе ставлення до природи, поваги до історії і культури краю. Всю роботу бібліотека проводить спільно з Будинком культури, школою, сільською радою.

В 2002 році в районі пройшла реорганізація сільських та шкільних бібліотек в публічно-шкільну бібліотеку. Бібліотека обслуговує 505 користувачів, працює у 2-х приміщенням. Активну участь бібліотека приймає у роботі КДК села. Розроблено спільний план роботи. Приймає участь у проведенні шкільних та сільських свят. Приймає участь у проведенні районних свят «Парад літературних героїв». Бібліотека приймала участь у фестивалі-конкурсі інноваційного досвіду «Бібліофест».

Книгозбірня села Почапки на даний час дозволяє кожному хто дружить з книгою, пізнати мудрість історії і культури нашого краю.

© 2016 Відділ культури, молоді та спорту Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search