ансамбль села Могиляни

Народний аматорський ансамбль народної пісні клубу с.Могиляни

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

керівник народного аматорського ансамблю народної пісні 
Турбан Віта Святославівна

У 1985 році при Могилянівській загальноосвітній школі було створено вокальний ансамбль. Його учасниками були працівники школи. У 1991 році ансамблю було присвоєно звання народного. Засновником та керівником колективу працювала вчитель української мови та літератури Ковальчук Г алина Онисіївна.
З 1991 року почав функціонувати як народний аматорський ансамбль клубу с.Могиляни. До складу було відібрано кращих вокалістів школи. Члени колективу та керівник проводили краєзнавчо - пошукову роботу по збору народних звичаїв та обрядів. У старших мешканців сіл Могиляни та Черняхів було записано безліч народних пісень, обрядів святкування «Івана Купала», «Сільське весілля», «Випікання короваю», різдвяні колядки та щедрівки.

Ансамбль народної пісні був неодноразовим учасником пісенних конкурсів та фестивалів (м.Корець, м.Гоща, м.Рівне). Обряд зустрічі весни змогли продемонструвати для всіх телеглядачів України - виступали на Всеукраїнському пісенному конкурсі «Сонячні кларнети». Виступали в м.Київ на конкурсі колядк та щедрівок.

На даний час, починаючи з 2004 року, керує ансамблем Турбан Віта Святославівна, яка прикладає багато зусиль для втілення народної пісні у життя мешканців не тільки свого села, а й району та області. Саме тому колектив є невід’ємною частиною всіх урочистостей не лише у клубі с.Могиляни, а й районного БК.

Склад ансамбль нараховує 14 учасників. Репертуар постійно поновлюється та стає ширшим. Ансамбль виконує не тільки українські народні пісні, а й обрядові та авторські твори. Для учасників колективу пісні стали джерелом натхнення, задоволення, стилем життя.

© 2016 Відділ культури, молоді та спорту Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search