село Новомалин

Бібліотека села Новомалин

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Бібліотека с. Новомалин має незвичайну історію. Життя бібліотеки тісно пов'язане з подіями, які відбувались минулого століття. Створена була бібліотека  приблизно у 20-21 роках при школі. На той час бібліотека була польська. Керував бібліотекою  директор школи. Навчання проводилось цілий тиждень польською мовою і один день українською. Школа була чотирикласною. В бібліотеці знаходилась така література як казки, наукові книжки, популярною на той час була історія П.Костюшка. Бібліотека була великою.

В 1939 р.відбулися переміни і всі польські книги в бібліотеці були знищені,а також знищені були всі польські підручники. У 1941 р.в село прийшли фашисти,школа не працювала ,і бібліотека була закрита,хоч книжковий фонд залишився цілим і неушкодженим  .Відразу ж після закінчення війни ,відкрилася школа,і шкільна бібліотека знову почала працювати.

  Хата-читальня створена була приблизно в 1953-1956 р.в будинку жителя с. Новомалин Жука Івана Даниловича .Під бібліотеку була виділена жила кімната. Молодь на той час цікавилась літературою ,і із задоволенням відвідувала хату-читальню .В селі було створене Новомалинське лісництво і дружина колишнього лісничого Шальвінська Зіна була першим бібліотекарем . Література надсилалась з району з відділу культури,а також жителі приносили книги з дому та дарували для хати-читальні. Були збиті стелажі для книг та стояв письмовий стіл. В 1960 році була побудована колгоспна контора, і голова колгоспу Мельничук виділив дві кімнати під бібліотеку. Завідувала на той час бібліотекою Зайчук Надія, а пізніше працювала Кундель Галина Г.

Бібліотечний фонд становив більш агітаційну та наукову літературу, а також томи Сталіна та Леніна. В 1982-83роках бібліотека була перенесена з колгоспної в колишній дитячий садок. В 90-х роках Кундель Ганна Григорівна перейшла працювати в шкільну бібліотеку, а в сільській працювала Єзерська Валентина Пилипівна, потім працювала в сільській бібліотеці Безлепкіна Лілія Іванівна  З 1995 року в сільській бібліотеці працює Єзерська Олена Іванівна.  На той час книжковий фонд становив 8 тисяч примірників наукової, художньої та дитячої літератури  Бібліотечними послугами користується більш як 500 дорослих читачів села Новомалин та 90 дітей.

Нелегкі часи довелося пережити бібліотеці. Важкі часи перебудови зачепили і бібліотеку. Постало питання чи взагалі доцільно, щоб була бібліотека в селі. Не надходили кошти на утримання бібліотеки, дуже мало надходило літератури. Приходилось працювати на одному оптимізмі. В 2002 році відбулося об’єднання шкільних бібліотек з сільськими і бібліотека села запрацювала з новою силою. Працівники почали отримувати повну зарплату, почала надходити нова література, а також за спонсорські кошти закуповувалась художня та наукова література .Бібліотека працює повний день,проводяться масові заходи приурочені певним подіям. Бібліотека приймає активну участь в житті села –це і участь у святі села Новомалин,участь у етнофестивалі «Любава».Зібрані і оцифровані матеріали про визначни х людей с.Новомалин,народних умільців,воїнів ІІ св.війни,учасників АТО.

 На даний час книжковий фонд публічно-шкільної бібліотеки становить16000 примірників літератури,яка включає в себе художню,наукову,дитячу літературу та підручники.

  У2003 р. в с.Новомалин  створений культурно-дозвілевий комплекс,в якому посильну участь приймає і бібліотека  .Бібліотека знаходиться в двох пристосованих приміщеннях.

Шкільна бібліотека знаходиться в приміщенні школи пов.Пампощука 45,а сільська в приміщенні клубу по в.Ювілейна 3.

На майбутнє стратегія бібліотеки така,-це співпраця з громадою.-асаме;-популяризація зеленого туризму.Від минулого до сьогодення знайти і донести до відома жителів всі визначні постаті ,які народились,або проживали вселі.Створити музейний куточок в сільській бібліотеці.

             Шкільна бібліотека.

Є вмоєму житті бібліотека одна,

Знею не зрівняється жодна.

Багато книжок в бібліотеці оцій,

Дитячі,підручники і романи є у ній.

Як тільки зайду в бібліотеку оту,

То зразу бачу бібліотекарку одну.

Вона помага дітлахам книжки вибирати,

Щоб вдома могли вони їх прочитати.

Багато бібліотек єна світі,

Та тільки оця в яскравому цвіті.

Бібліотека шкільна красою багата

Тільки шкода,вона трохи малувата.

Люблять учні сюди забігати

І книжки собі різні вибирати,

Бо знають малята й дорослі,

Що бібліотека є джерелом знань в школі.

                                          Бокач Марія.

            *   *     *

В години вільні від навчання

Люблю читать книжки цікаві

Красу і мудрість в них пізнати

Історію країни ,щоб вивчати.

Для цього і можливість є велика

Бобібліотека в нас відкрита.

Книжок багато є у ній цікавих

Вирішую у ній свої я справи.

А допоможе вирішить питання

Пані Олена помічниця справна.

Матеріали підбере по темі,

І книги дасть такі,які нам треба,

Пані Олені вдячний я безмежно

За створену належну атмосферу,

Бо книга вчить ,як жити нам належно
Й любити Україну незалежну.

                                     Мосійчук Михайло.

© 2016 Відділ культури, молоді та спорту Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search