село Тесів

Previous Next

Бібліотека села Тесів

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

За часів панської Польщі в невеликій хатині була школа. За спогадами жителя с. Тесів Жигальського Е. М. тут була кімнатка, де видавалися книги. У 1939 році, після приходу радянської влади в цьому будинку була розміщена хата-читальня. Спочатку тут було до 100 примірників книг і 60 читачів, кількість яких збільшувалася. В цей час клуба не було, то тут збиралася обдарована молодь, проходили репетиції хору, яким керував Жигальський М. Діяв чудовий драматичний гурток. Українські класичні вистави з успіхом були поставлені як і в Острозі, так і в Рівне, на той час у парку Хрущова.

У 1948 році з панських будинків розпочалося будівництво будинку, де мала бути розміщена бібліотека і клуб. В цей час працювала бібліотекарем молода дівчина Васільєва Ніна, яка була організатором художньої самодіяльності. Пізніше її замінив місцевий художник Володимир Романюк.

У 1960 році фонд бібліотеки, який становив 4 тис. примірників книг прийняла випускниця Дубенського культосвітнього училища Гулюк А. П. В цей час почав стрімко поповнюватися фонд бібліотеки новими виданнями з Рівненського бібколектора.

У 1972 році бібліотеку було перенесено у будинок колишньої школи.

У 2002 році пройшло об’єднання шкільної і сільської бібліотеки в ЦСПШБ.

В 2008 році фонд бібліотеки було перенесено в приміщення сучасної школи.

Бібліотека обслуговує 385 користувачів.

© 2016 Відділ культури, молоді та спорту Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search