Народний аматорський театр

Народний аматорський театр Острозького районного будинку культури

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Керівник і режисер народного аматорського театру
Кінах Микола Георгійович

Острозький театр було засновано у вересні 1939 року. Свій творчий шлях він розпочав виставою М.Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю». За період з 1939 по 1941рр. колективом було здійснено постановку творів І.Карпенка-Карого «Мартин Боруля» , Квітки - Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», Старицького «За двома зайцями», М Гоголя «Майська ніч».

З 1944 року колектив самодіяльного театру знову розпочинає свою творчу діяльність. За період до 1959 року було здійснено 25 вистав.
Постановою колегії Міністерства культури УРСР від 10 квітня 1959 року Острозькому драматичному колективу, одному з перших на Україні, було присвоєно почесне звання «Народний самодіяльний». З дня присвоєння почесного звання театром було здійснено більше 60 вистав.

За активну участь у розвитку самодіяльного театрального мистецтва та велику роботу по естетичному вихованню, театр нагороджено дипломом ІІІ ступеня і Почесною грамотою Міністерства культури УРСР. Театр неодноразово записувався на обласному радіо з виставами В.Фольварочного «Зорі отчого краю», М.Куліша «97», Ю.Принцева «Дев’ята симфонія», А.Макайонка «Трибунал». Поряд із п’єсами українських і зарубіжних класиків здійснено постановки п’єс місцевого автора Валерія Баталова «Смолоскипи запалали опівночі», «Тіні вовчого яру». У 1983 році колектив виставою «Смолоскипи запалали опівночі» дебютував на Українському телебаченні. Цією виставою колектив театру виборов перше місце серед народних самодіяльних театрів України.

За участь у Всесоюзному огляді самодіяльної художньої творчості присвяченому 40-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, колектив нагороджений Великою медаллю Лауреата. Вистава за п’єсою М.Зарудного «Сині роси» в постановці М.Кінаха стала переможцем обласного огляду – конкурсу «Театральна весна - 1988». У 1991 році театр представляє Рівненщину на І Всеукраїнському фестивалі в місті Київ виставою І.Франка «Украдене щастя» і зайняв ІІІ місце. У репертуарі театру переважають твори української класичної драматургії. Виставою «Сватання на Гончарівці» театр був представлений на ІІ Всеукраїнському фестивалі «Від Гіпаніса до Борисфена», де став дипломантом (1999р.). Була здійснена постановка вистави за п’єсою В.Мережка «Нічні забави» (2002 р.).

Актори театру приймають активну участь в концертних програмах, тематичних вечорах, театралізованих дійствах, які проводяться районним будинком культури. У 2006 році в репертуарі театру знову вистава за п’єсою І.Нечуя -Левицького «Кайдашева сім’я» -режисер К.Руда. В 2009-му році була здійснена постановка вистави В. Симоненка – «Дядькова хвороба» – режисер М. Мичка. В 2012-му році на посаду режисера повертається М.Кінах. Виходить вистава за п’єсою В.Канівця – «Шлюб за оголошенням», яка була відзначена на обласному фестивалі «Палітра театральної осені» 2013-го року.

© 2016 Відділ культури, молоді та спорту Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search