Туристичні маршрути

Previous Next

Туристичний маршрут Острог – Межиріч – Лючин - Новомалин - Острог

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Завітавши до Острога, туристи зможуть відвідати багато визначних місць:

- Державний історико-культурний заповідник;

- музей книги та друкарства;

- Національний університет «Острозька академія»;

- нумізматичну виставку;

- Богоявленський собор та Римо-католицький костел.

 

     З Острога подорожуючі долають 5 км. і відвідують с. Межиріч, в якому знаходиться Свято-Троїцький чоловічий монастир – фортеця XV- XVIII cт. Його історія оповита легендами. Монастир вважаеться одним з найдавніцших оборонних монастирів України. І хоча подорожнім він скидається на казковий замок, за його стінами протікає смиренне чернече життя. Зараз він є місцем постійного паломництва прочан і туристів з усієї України та із – за кордону. Тут можна здійснити екскурсію, а також відвідати богослужіння у Свято-Троїцькій церкві. В монастирі зберігається родова ікона князів Острозьких Межиріцька Богородиця першої третини XVI ст., що з давніх часів вважається чудотворною. В селі туристи зможуть гарно відпочити на березі мальовничого ставка.

     З села Межиріч туристи долають 10км. і через село Лючин (воно має збудовану в 1877 році церкву Покрови Пресвятої Богородиці, в якій зберігались рідкісні стародруки, рукописи, копії метричних книг з 1841 року) потрапляють до села Новомалин.

     Заснування села краєзнавці-дослідники, звичайно, відносять до кінця ХІV ст., коли в 1392 р. польський король Владислав Ягайло “подарував “ цю місцевість, а також інші околиці в Луцькому та Крем’янецькому повітах, литовському князю Свидригайлу, вигнаному з Литви. Уже тоді тут, в порослій густими лісами горбистій місцевості над р. Збитенкою, званою Глухні, був невеликий мисливський замок, перебудований невдовзі у величну оборонну споруду (поч. 15 ст.).

      Пізніше замок перейшов до Малинських, які в 17 ст. здійснили його перебудову, доповнивши бароковим палацом. У 19 ст. замок став власністю Томаша Оскара Сосновського, геніального скульптора, роботи якого прикрашають найвідоміші храми та музеї України, Польщі, Ізраїлю.

     Сьогодні це лише мальовничі руїни з частково збереженими стінами, неоготичної замкової каплиці. Ознайомившись з історичним минулим с. Новомалин, подорожуючі можуть розбити намети, відпочити на березі ставка, який на зразок Межирицького, має водоспад з лікувально- оздоровчим гідромасажем, порибалити, приготувати юшку, покататися на конях, позбирати гриби і ягоди.

© 2016 Відділ культури і туризму Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search