Туристичні маршрути

Пошук

Додаткова інформація

Previous Next

Туристичний маршрут Острог – Розваж – Хорів - Оженин

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

     До села Розваж, що примістилось десь на північ, за три кілометри, від Острога вирушаємо маршрутним таксі “Острог - станція Острог”. По дорозі проїжджаємо через невелике селище Монастирьок, що розташоване дещо південніше від Розважа над високим лівим берегом Горині. Воно було колись доісторичним оборонним городищем, фортом Острога. Назва цього села походить від монастиря, що існував тут ще в 17 ст., зараз від нього залишились тільки старі земляні вали. Сьогодні Монастирьок – це пригород міста Острога.

 

     Швидко проминувши його, одразу потрапляємо до Розважа – одного з найдавніших поселень краю, що відоме як місце кривавих січей з татарами. Згідно історичних відомостей, у 1508 році князь Костянтин Острозький розгромив тут загін татар.

     Захоплюює дух доволі приваблива місцевість цього села. Ще в давнину вона причаровувала своїми мальвничими краєвидами багатьох подорожуючих. Визначним об'єктом історико - культурного спадку краю в Розважі виступає церква Святих Кузьми і Дем’яна, яка визнана пам'яткою національного значення.

     З Розважа наш маршрут пролягає до великого острозького села Хорова, розташованого на двох паралельних пагорбах, утворені на річці Ревусі. Річка ця має вона понад 4 кілометри довжини, витікає з висотних джерел, живиться водами струмків і в північно-східній околиці села і стає лівою притокою Горині. Названа так, ймовірно, за свою “ревучість” (шумноводну течію) під час великих дощових, особливо весняних ливнів, які спричиняють великі матеріальні лиха.

     Доволі цікавим об’єктом в селі є церква Святих Петра та Павла, споруджена в 1781 році на кошти шляхтича Малаховського. Існує також припущення, що під престолом та надгробною плитою в церкві поховано мощі некоронованого короля України, засновника „Острозької Академії”, захисника православ’я - Василя-Костянтина Костянтиновича Острозького.

     В Хорові любителі сільської минувшини можуть побувати біля давніх важливих ритуальних місць, зокрема, поблизу уже зникаючої річечки Святки, при якій, як свідчать старожили, хорівчани здавна здійснювали обряди освячення життєдайної води.

     Після Хорова прямуємо до Оженина. Село має збудовану на кошти прихожан в 1871 році церкву Святого Архистратига Михайла, до якої перенесено з тутешнього костелу придбану в Римі Францішком Єловицьким ікону Богоматері. Вона дерев’яна, з такою ж дзвіницею. Зараз під таким іменем є збудована в 1990 році ще одна православна церква.

     Після здійснення екскурсії визначними місцями Оженина, туристи можуть гарно провести свій час в туристично-оздоровчому комплексі «Гармонія» ( на центральній трасі встановлено вказівник). На них чекатимуть сауна, басейн, банкетний зал та дво – три місні номери для відпочинку.

     Через Оженин проходить залізничне сполучення. Тому звідси потягом ви можете дістатися до Києва, Рівного чи Львова.

Про нас

Веб-сайт Відділу культури і туризму Острозької районної державної адміністрації.

Наші партнери

Корисні посилання

Search