Туристичні маршрути

Previous Next

Туристичний маршрут Вілія – Теремне – Новородчиці – Ілляшівка – Батьківці

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

     В селі Вілія можна побачити:

- будинок, у якому мешкала сім’я Островських, кінець XIX - початок XX ст., тепер тут меморіальний музей Миколи Островського;

- пам’ятний знак Миколі Островському, 1984р.;

- приміщення колишньої двокласної церковно-приходської церкви, 1913р.;

- капличка, в якій є картина із зображенням Домни Прокопчук;

- Церква Параскеви 1905р. з чудотворною іконою Божої Матері «Знамення»;

- гончарні вироби Ліщука;

 

      З Вілії туристи долають 6 км колоритного простору північно-західного напрямку і досягають правого берега Кутянки, де розміщене село Теремне. Воно має побудовану в 1870 році церкву Іоана Богослова, де зберігались копії метричних книг з 1883 року та опис церковної землі площею 57 десятин. Тут також розміщується Теременська гора – місце партизанської слави, оповите історією.

      Ознайомившись з історичним минулим села Теремне, подорожуючі через село Новородчиці долають 3-км. шлях до села Ілляшівка. Тут є чудове місце для відпочинку, ночівлі і гарного проведення часу – туристична садиба «Райський закуток», власник якої Романюк Володимир Петрович надає послуги у сфері зеленого туризму. Будинок розміщений у великому подвір’ї, є гараж для розташування автомобіля. Тут на відпочиваючих чекає: кімната для проживання зі зручностями, сауна, домашні страви на будь-які вподобання, свіжі овочі, прогулянки до лісу, шашлик на замовлення.

     Відпочивши тут, туристи можуть пройти декілька кілометрів і потрапити до с.Батьківці. Саме тут на межі із Здолбунівським районом зорить на висоті Урочище Пекло. «Райський закуток» - саме так говорять про Урочище Пекло люди, які тут відпочивали. І це дійсно так. Гориста місцевість урочища, під якою знаходяться 10 печер з різною довжиною лабіринтами між якими тече джерельно-чиста вода, не залишить подорожуючих без уваги. Також тут можна насолодитися ароматом рідкісних видів рослин та коркового дерева. Враження будуть незабутніми!

     В селі Батьківці відпочиваючі зможуть переночувати і відпочити в садибі «Українська хата» (господар Кірись Володимир Петрович). Будинок в українському стилі, велике подвір’я, де відпочиваючим можна грати у різноманітні спортивні ігри, є дерев’яна альтанка, криниця із джерельною водою, любителів риболовлі чекає копанка. Тут можна насолодитися затишком та гостинністю і з неймовірними враженнями повернутися додому.

 

© 2016 Відділ культури і туризму Острозької районної державної адміністрації.
Всі права застережено.

Search