ансамбль «Джерело»

Пошук

Додаткова інформація

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

керівник народного аматорського ансамблю народної пісні 
Турбан Віта Святославівна

У 1985 році при Могилянівській загальноосвітній школі було створено вокальний ансамбль. Його учасниками були працівники школи. У 1991 році ансамблю було присвоєно звання народного. Засновником та керівником колективу працювала вчитель української мови та літератури Ковальчук Г алина Онисіївна.
З 1991 року почав функціонувати як народний аматорський ансамбль клубу с.Могиляни. До складу було відібрано кращих вокалістів школи. Члени колективу та керівник проводили краєзнавчо - пошукову роботу по збору народних звичаїв та обрядів. У старших мешканців сіл Могиляни та Черняхів було записано безліч народних пісень, обрядів святкування «Івана Купала», «Сільське весілля», «Випікання короваю», різдвяні колядки та щедрівки.

Ансамбль народної пісні був неодноразовим учасником пісенних конкурсів та фестивалів (м.Корець, м.Гоща, м.Рівне). Обряд зустрічі весни змогли продемонструвати для всіх телеглядачів України - виступали на Всеукраїнському пісенному конкурсі «Сонячні кларнети». Виступали в м.Київ на конкурсі колядк та щедрівок.

На даний час, починаючи з 2004 року, керує ансамблем Турбан Віта Святославівна, яка прикладає багато зусиль для втілення народної пісні у життя мешканців не тільки свого села, а й району та області. Саме тому колектив є невід’ємною частиною всіх урочистостей не лише у клубі с.Могиляни, а й районного БК.

Склад ансамбль нараховує 14 учасників. Репертуар постійно поновлюється та стає ширшим. Ансамбль виконує не тільки українські народні пісні, а й обрядові та авторські твори. Для учасників колективу пісні стали джерелом натхнення, задоволення, стилем життя.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

керівник народного аматорського ансамблю народної пісні «Джерело» 
Кравцов Олександр Антонович

Народний аматорський ансамбль «Джерело» було створено в 2007 році. Ціллю створення колективу було популяризація української народної пісні, відродження духовної спадщини українського народу та його традицій. За роки своєї творчої діяльності колектив приймав участь в багатьох концертах, фестивалях, конкурсах, творчих вечорах, тематичних та театралізованих заходах, які проводились сільським будинком культури, місцевою школою, районним будинком культури, культурними закладами інших сіл району, а також за межами Острозького району та Рівненської області. Це: «Фестиваль працівників нафтової та газової промисловості» у м. Львів, вшанування пам’яті героїв Крут Чернігівська обл., фестиваль «Диво світу» м. Нетішин, Хмельницької обл.

Ансамбль «Джерело» є постійним учасником Всеукраїнського фестивалю колядників і щедрівників в Острозькій Академії, частими є виступи колективу на сцені Острозького районного будинку культури. Участь в концертах до Дня Незалежності України, фестивалях колядок і щедрівок, святі духовної музики і співу «Великодні дзвони», концерті, присвяченому відзначенню 1025- річчя хрещення Руси-України, районному святі «Повстанської пісні» - с. Мощаниця. Дарували свою пісню учасники колективу на районному і обласному святах «Урожаю». Оплесками вітали колектив глядачі Рівненського обд.муз.драм.театру під час творчого вечора письменника П.Кралюка, лунала повстанська пісня в актовій залі Народного Дому м. Рівного, коли вшановували пам'ять художника Ніла Хасевича, а також на центральній площі міста під час відзначення річниці створення УПА.

Ансамбль «Джерело» тісно співпрацює з самодіяльним композитором, який народився в с. Хорив Острозького району, Миколою Соколиком. В творчому доробку колективу з’явилася пісня цього автора «Тернова хустка». Також Микола часто запрошує ансамбль на свої творчі вечори в м. Нетішин.
Найбільше виступів колективу було, звичайно, у своєму рідному селі Плоске, адже він приймає участь у всіх масових заходах, які проводяться на сценах будинку культури, та школи. «Фестивалі колядок і щедрівок», «Шевченківські свята», «Дні Матері», «Дні Незалежності України», мітинги та панахиди біля пам’ятника загиблим односельчанам, Вечори, присвячені «Дню народження УПА».

Репертуар ансамблю дуже різноманітний. Основою, звичайно є українська народна пісня. Також є пісні українських композиторів. Особливе місце займають пісні на вірші Т.Г.Шевченка, повстанські пісні.

Ансамбль «Джерело» є основою церковного хору. В його репертуарі багато духовних творів відомих композиторів, а також колядки і щедрівки. Твори виконуються в чотириголосому викладі без музичного супроводу. На основі ансамблю створено чоловічий квартет та жіноче тріо. Учасники колективу не мають спеціальної музичної освіти, але любов до пісні та працелюбність дає змогу підтримувати репертуар на належному професійному рівні.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

керівник народного аматорського ансамблю народної музики «Вулик» 
Безюльов Тарас Миколайович

Ансамбль народної музики «Вулик» був заснований 1995 році, директором школи, скрипалем Миколою Безюльовим, який зумів організувати дружній колектив музикантів - однодумців.

З 2000 року ансамблем керує Тарас Безюльов, він ввів до складу ансамблю сопілку, цимбали та контрабас. Поступово, з часом колектив збільшувався, вдосконалював свою виконавську майстерність. За роки існування репертуар народного ансамблю постійно збагачувався різножанровістю. Це інструментальні твори, авторські композиції, сольні твори для сопілки, флейти Пана, цимбал та голосу. В 2009 році ансамблю «Вулик» присвоїли звання «народний аматорський». Він налічує 7 постійних учасників. До складу ансамблю входять: скрипка I і II , сопілка І і ІІ, цимбали, баян, контрабас. До колективу на концерті виступи періодично запрошуються виконавці на скрипці-альт, кларнеті, вокальне соло. Епізодично використовуються наступні інструменти: ліра, бухало, дримба та ін..

Репертуар ансамблю нараховує більш як 20 творів і складається з обробок українських народних пісень і танців, гуцульських і молдавських мелодій, фантазій, оригінальних творів українських композиторів. Своєрідна організація роботи спрямована на задоволення духовних потреб людини. Ансамбль став постійним учасником народних свят, концертів, районних оглядів. Ні один концерт який проходив в районному будинку культури, на території  Оженинської, Хорівської, Розвазької сільських рад не проходив без участі цього колективу.

Основною метою ансамблю народних інструментів «Вулик» є нести до людей мальовничість і неповторність української музики, традиції, нові форми музикування, наповнити неоціненний скарб духовності.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

керівник народного аматорського ансамблю народної музики «Живоргай» 

Федоров Ігор Анатолійович

 

Народний ансамбль музики був заснований самодіяльним композитором Рівненщини Миколою Івановичем Тимощуком в 1979 році, який зумів організувати дружній колектив музикантів-однодумців. В 1987 році ансамблю присвоєно почесне звання “Народний аматорський”. З 1989 року ансамблем керує Лауреат всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах Ігор Федоров. Ансамбль народної музики налічує 9 постійних учасників: 7 музикантів і 2 солісти - вокалісти. Колектив працює в пісенній традиції, що дозволяє значно збагатити і урізноманітнити репертуар. Склад ансамблю: сопілка (свиріль, окарина), кларнет, баян, бухало, скрипка I і II, контрабас. В активі ансамбль має ряд епізодичних інструментів: бугай, ліра, ріжок, рубель та інші.

Репертуар ансамблю нараховує більш як 40 творів і складається з обробок українських народних пісень і танців, гуцульських і молдавських мелодій, фантазій, оригінальних творів українських композиторів. Він не тільки прекрасно виконує самостійні номери, а й супроводжує виступи народного аматорського хорового колективу. Щороку аматори дають понад 30 концертів – це виступи в Острозькому і сусідніх районах , в м. Рівне і інших обласних центрах, в м. Києві, а також закордонні виступи з концертними програмами, про що свідчить окрема творча біографія колективу.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Керівник і режисер народного аматорського театру
Кінах Микола Георгійович

Острозький театр було засновано у вересні 1939 року. Свій творчий шлях він розпочав виставою М.Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю». За період з 1939 по 1941рр. колективом було здійснено постановку творів І.Карпенка-Карого «Мартин Боруля» , Квітки - Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», Старицького «За двома зайцями», М Гоголя «Майська ніч».

З 1944 року колектив самодіяльного театру знову розпочинає свою творчу діяльність. За період до 1959 року було здійснено 25 вистав.
Постановою колегії Міністерства культури УРСР від 10 квітня 1959 року Острозькому драматичному колективу, одному з перших на Україні, було присвоєно почесне звання «Народний самодіяльний». З дня присвоєння почесного звання театром було здійснено більше 60 вистав.

За активну участь у розвитку самодіяльного театрального мистецтва та велику роботу по естетичному вихованню, театр нагороджено дипломом ІІІ ступеня і Почесною грамотою Міністерства культури УРСР. Театр неодноразово записувався на обласному радіо з виставами В.Фольварочного «Зорі отчого краю», М.Куліша «97», Ю.Принцева «Дев’ята симфонія», А.Макайонка «Трибунал». Поряд із п’єсами українських і зарубіжних класиків здійснено постановки п’єс місцевого автора Валерія Баталова «Смолоскипи запалали опівночі», «Тіні вовчого яру». У 1983 році колектив виставою «Смолоскипи запалали опівночі» дебютував на Українському телебаченні. Цією виставою колектив театру виборов перше місце серед народних самодіяльних театрів України.

За участь у Всесоюзному огляді самодіяльної художньої творчості присвяченому 40-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, колектив нагороджений Великою медаллю Лауреата. Вистава за п’єсою М.Зарудного «Сині роси» в постановці М.Кінаха стала переможцем обласного огляду – конкурсу «Театральна весна - 1988». У 1991 році театр представляє Рівненщину на І Всеукраїнському фестивалі в місті Київ виставою І.Франка «Украдене щастя» і зайняв ІІІ місце. У репертуарі театру переважають твори української класичної драматургії. Виставою «Сватання на Гончарівці» театр був представлений на ІІ Всеукраїнському фестивалі «Від Гіпаніса до Борисфена», де став дипломантом (1999р.). Була здійснена постановка вистави за п’єсою В.Мережка «Нічні забави» (2002 р.).

Актори театру приймають активну участь в концертних програмах, тематичних вечорах, театралізованих дійствах, які проводяться районним будинком культури. У 2006 році в репертуарі театру знову вистава за п’єсою І.Нечуя -Левицького «Кайдашева сім’я» -режисер К.Руда. В 2009-му році була здійснена постановка вистави В. Симоненка – «Дядькова хвороба» – режисер М. Мичка. В 2012-му році на посаду режисера повертається М.Кінах. Виходить вистава за п’єсою В.Канівця – «Шлюб за оголошенням», яка була відзначена на обласному фестивалі «Палітра театральної осені» 2013-го року.

Про нас

Веб-сайт Відділу культури і туризму Острозької районної державної адміністрації.

Наші партнери

Корисні посилання

Search